Pohádka pro děti

Vážení a milí, stará známá pranostika říká “březen, za kamna vlezem”.  To ale jako by ten letošní rok příliš neplatilo. Počasí, a nejen to, zdá se být spíše aprílové. I tak má ale sluníčko stále větší sílu a oznamuje nám, že jaro je bezvýhradně tu! Příroda se začíná probouzet a dává život novému. Stejně jako my společně s vámi. Přinášíme Vám pohádku, která vypráví o narození malého bílého nic, které rostlo a rostlo.. a z drobného štěňátka, které objevovalo svět, především svými zoubky, se pomalu stávala veselá psí slečna jménem Dášeňka. Řekli byste, že tuhle milou pohádku znají už bezmála čtyři generace? Tak si ji pojďme společně připomenout a na její motivy tvořit.

A než se pustíme směle do díla, pohodlně se posaďme, psí příběh nám oživí a svým krásným hlasem přednese náš čtecí dědeček Vláďa:

A co budeme k tvoření potřebovat a jaký je postup? To se dozvíme v našem Registru aktivit a YouTube kanálu: 

Jak asi víte, naše inspirace je určena jak pro děti, tak seniory. Ale můžete tvořit oba motiv, nebo jen ten, který se vám prostě líbí víc a lépe vám sedne do ruky 🙂

Školkám a seniorským zařízením ze srdce děkujeme za nádherná dílka, která jste nám poslali, nebo si navzájem vyměnili i v únoru a už se moc těšíme na ta další, březnová.

Budeme moc rádi za fotografie nebo videa z průběhu tvoření, pozdravy, písničky, přáníčka, vše, co v této době udělá radost a potěší napříč generacemi, od nejmladší po nejstarší. Rodiče je mohou posílat na: info@mezi-nami.cz

Pohádkový rok a další mezigenerační aktivity a projekty můžete sledovat na našich webových a FB stránkách.

https://www.mezi-nami.cz/
https://www.facebook.com/mezinamiops

A pokud se Vám líbila čtená pohádka od dědečka Vládi a rádi byste slyšeli další nejen od něj, můžete si je pustit na našem Youtube kanále v sekci VideoPohádky. Ty pro vás spolu s námi připravil náš Pohádkový čtecí klub:

Děkujeme, že jste s námi, Mezi námi..