BERUŠKY

I.

Milé maminky, holky a kluci z Berušek.
Hlásí se vám paní učitelky Blanička, Hanička a Janička.

Rádi bychom byly s vámi ve spojení alespoň touto formou a budeme se snažit vymyslet pro děti zábavu pro volný čas a Vám, drahé maminky, pomáhat tam, kde dochází nápady a inspirace. My budeme učitelky na dálku a vy naším pracovním nástrojem. Pro začátek by bylo fajn pořídit dětem „pracovní deníček“, kam můžete zapisovat, co děti každý den dělaly. Například s čím, jak a na co si hrály, co si prohlížely, vyráběly, o čem vyprávěly, co jste si četly. Do deníčku můžou děti kreslit, malovat, lepit, otiskovat…vše co vás napadne.
A teď si vzpomeneme na Budulínka. Budeme si číst, vyprávět, hrát si s říkadlem, prohlížet obrázky, encyklopedie, časopisy, vystřihovat a lepit, kreslit, vyrábět a zpívat. Zapojte také starší i mladší sourozence. Přejeme příjemně prožité chvíle s vašimi dětmi a těšíme se na příští setkání. Srdečně zdraví vaše učitelky B+H+J

Malá motivační říkanka 🙂

Kluci a děvčata,
nejsme žádná mrňata.
S nudou my si poradíme,
deníček si založíme.
Tančit, zpívat, malovat,
prostě vše co dělám rád.
Až se opět sejdeme,
deníček s sebou vezmeme.
Ve školce pak povím všem,
jak moc prima jsem se měl 🙂.

Další činnosti s Budulínkem, které můžete s dětmi dělat : přebírat hrách (např. třídit hrách a fazole, kostičky a kuličky, knoflíky a pet víčka….), prohlížet encyklopedie zvířat a vyhledat lišku, v časopisech najít obrázek lišky a vystřihnout a nalepit, nakreslit a vybarvit lišku, vyrobit lišku, říkanka Pět lištiček (viz příloha), počítáni do 5. Přečíst pohádku a vyprávět jí společně s dítětem, zahrát si „na bubínka a housličky“, na YouTube Štístko a Poupěnka Budulínek, zazpívat.

Další činnosti s Budulínkem, které můžete s dětmi dělat: přebírat hrách (např. třídit hrách a fazole, kostičky a kuličky, knoflíky a pet víčka…), prohlížet encyklopedie zvířat a vyhledat lišku, v časopisech najít obrázek lišky a vystřihnout a nalepit, nakreslit a vybarvit lišku, vyrobit lišku, říkanka Pět lištiček (viz příloha), počítáni do 5. Přečíst pohádku a vyprávět jí společně s dítětem, zahrát si „na bubínka a housličky“, na YouTube Štístko a Poupěnka Budulínek, zazpívat.